Litice Třída čmeláčků Třída Ferdů Třída berušek Třída motýlků Třída broučků
 

Plánované akce

 LEDEN

29. 1.  Loutkové divadlo Úsměv - Bába chřipka - výchovná pohádka

Bába Chřipka, kdo to je? Špinavá a umazaná, roztrhaná, ošklivá. Kapesník má samý bacil. V kapse bacil angíny, kašle, teploty. Nabízí je jako dobroty. Až potká Kubu, co si vezme od ní dobroty - bacily. A hned má teplotu a chřipku. Zdravěnka ho uloží do postele a jde mu pro vitamíny. Bába Chřipka, když slyší nebo vidí vitamíny, tak se jí to nelíbí. Jde do lesa a nakazí zajíčka i vránu a raduje se z toho. Jen medvěda se jí nepodaří nakazit, medvěd má rád totiž med a jím vyléčí všechna zvířátka. Kuba se také uzdraví a slibuje, že si už nic nevezme od cizích lidí, a že se bude otužovat, jíst vitamíny a chodit ven.

Přítomným dětem bude strženo 40,- Kč.

ÚNOR

18. 2.    MASOPUST - co je to? (pouze pro děti ze tříd Ferdů, Čmeláků a Motýlků)

 Výlet na Zámecký statek - Újezd nade mží. Masopustní období - zvyky a tradice - doba od Tří králů do Popeleční středy, tvořivé dílny.

Cena bude upřesněna.

20. 2.   Maškarní karneval se Šimonem Pečenkou

Cena bude rozpočítána podle počtu přítomných dětí.

21. 2.    Ekocentrum Tymián - Brum, brum, brum, o čem se zdá medvědům?

(pouze pro děti ze tříd Ferdů, Čmeláků a Motýlků)

Přišla zima a medvědi se uložili k zimnímu spánku. O čem se jim asi zdá? V programu nakoukneme do snu maminky medvědice, tatínka medvěda i malého medvědího kluka. Všechny sny budou tak trochu "ekologické" a děti si tak zahrají na malé ochránce přírody.

Přítomným dětem bude strženo 45,- Kč. 

 BŘEZEN

14. 3.    Ekocentrum Tymián - Pásla ovečky v zeleném háječku

(pouze pro děti ze tříd Ferdů, Čmeláků a Motýlků)

Program věnovaný ovečkám a zpracování ovčí vlny. Nejprve si děti poslechnou pohádku o jednom zvědavém beránkovi, který se zatoulal do lesa. Dále si budeme povídat o ovčí rodině, o péči o ovečky. Ukážeme si surovou ovčí vlnu a řekneme si, co se s ní musí všechno udělat, abychom z ní získali teplý svetr nebo ponožky. Na závěr si každý vyrobí svou ovečku.

Přítomným dětem bude strženo 45,- Kč.

20. 3.    M. B. Karpíšek - Na tom našem dvorečku

Na venkovském dvorečku se sešla pestrá společnost - hejno slepic s kohoutem Pepíkem, kočka Micinka s myškou, pejsek Voříšek, čuník, dupající králíci, kozička i kravička. To všechno jsou hrdinové nové kolekce žertovných písniček Milana B. Karpíška, který hraje a zpívá spolu s Jitkou Kubištovou.

Přítomným dětem bude strženo 60,- Kč.

26. 3.     Zvířátka ve školce - Kuřátka (pouze pro děti ze tříd Berušek a Broučků)

Program pro děti s živými kuřátky.

Cena bude rozpočítána podle počtu přítomných dětí.

DUBEN

2. 4.    Divadlo Letadlo - V korunách stromů - JARO

Až Jaro konečně převezme žezlo od Zimy, začnou se dít velké věci. Děti vzbudí první květy a samy si zatančí balet louky. Přivítají zpět stěhovavé ptáky a vyzkouší si být ptačím rodičem. Jaro nám všechny tvory láskou pobláznilo, své nám o tom zapěje i Strakapoud. Děti se leccos dozví o velikonočních svátcích, skočí si zaječí skok a také Jaro přivítáme rejem čarodějnic.

Přítomným dětem bude strženo 45,- Kč.

4. 4.    Ekocentrum Tymián - Pohádková zahrada

(pouze pro děti ze tříd Ferdů, Čmeláků a Motýlků)

Apolenka s Barunkou milují dědečkovu zahradu. Nabízí jim spoustu možností k hraní, odpočívání, objevování. Jednoho dne ochutnají bobule ze zakázaného keře. Tyto bobule jsou ovšem kouzelné a způsobí zmenšení děvčat. V této nové podobě holky prozkoumávají dědečkovu zahradu, vidí věci, kterých si dříve vůbec nevšimly. A tak děvčatům pomůžeme postavit hnízdo pro ptáčky, povíme si, co je to kompost a kdo v něm žije, prohlédneme si, jakou zeleninu dědeček pěstuje na políčku. Na závěr si společně vyrobíme domeček pro hmyz.

Přítomným dětem bude strženo 45,- Kč.

12. 4.    Velikonoce (pouze pro děti ze tříd Ferdů, Čmeláků a Motýlků)

Výlet na zámecký statek - Újezd nade Mží. Velikonoční svátky, obyčeje a zvyky na vesnici a na statku, velikonoční dílny a pečení jidášů.

Cena bude upřesněna.

KVĚTEN

22. 5.    Jaro a mláďata na farmě (pouze pro děti ze tříd Berušek a Broučků)

Výlet na zámecký statek - Újezd nade Mží. Návštěva mláďat a jejich zvířecích rodičů. Budeme putovat jarní farmou a užívat si zvířat, rostlin,...

Cena bude upřesněna.

23. 5.     Ekocentrum Tymián - Včelí království

(pouze pro děti ze tříd Ferdů, Čmeláků a Motýlků)

Pojďme se společně vypravit na návštěvu do včelího úlu. Se životem v úlu nás seznámí přímo včelí královna. Poví nám, jak se včelky starají o své děti, jaké práce musí za svůj život stihnout vykonat, jak vyrábí med. Také se seznámíme s prací včelaře a ukážeme si, co všechno potřebuje, aby se dokázal o včelky postarat. O včelkách si nebudeme jen povídat, ale také si na ně budeme hrát.

Přítomným dětem bude strženo 45,- Kč.

28. 5.     Dagmar Čemusová - Muzikantský rok - hudební pořad

Jaro, léto, podzim i zimu – čtvero ročních období, si s dětmi připomeneme prostřednictvím lidových písní, říkadel i zvyků, které se k nim vztahují – Jaro už je tu; Na jaře; Hřej, sluníčko, hřej; Travička zelená; Šla Nanynka do zelí; Pod naším okýnkem; Koulelo se, koulelo; Listopad; Bude zima; Mik, Miku, Mikuláš; Vánoční stromeček a Štědrej večer nastal. Kromě rytmických a dechových cvičení se děti mohou těšit i na společnou hru na netradiční hudební nástroj… Nezapomeneme ani na dílo A. Vivaldiho...

Přítomným dětem bude strženo 40,- Kč.

ČERVEN

13. 6.     Ekocentrum Tymián - Malí badatelé

(pouze pro děti ze tříd Ferdů, Čmeláků a Motýlků)

Společně s dětmi si zahrajeme na malé badatele. Vyzkoušíme si několik jednoduchých pokusů, které budou děti jistě bavit. Těšit se mohou například na malování v mléce, na tancující rozinky nebo poskakující bubliny.

Přítomným dětem bude strženo 45,- Kč.